30 Haziran 2016 Perşembe

T shirtten bebek salopeti nasıl dikilir? / How to sew baby salopet with t shirt / diy

 Herkese merhabalar. Çok uzun zamandır bloğumla ilgilenemiyorum , aslında boş durmuyorum instagramdan takıp edenler bilirler , ancak yaptıklarımı blogta yayınlamak vakıt aldığı için biraz burayı aksatıyorum ama bir adet daha salopet dikince ve bir dıy projesı olduğu için bunu yayınlamak istedim.bir önceki buradaki yayınımda da bahsetmiştim.

Buradaki uzun kollu body büyük kızımın küçülen bir bodisiydi.
 resimlerdeki gibi kesimleri yaptım.
  Kol ağzındaki dikişlerden faydalanmak için kolları bu şekilde  kestim.Bu şekilde kesimleri bitirdikten sonra ilk olarak omuzlar sonra yaka sonrasında kollar ve yan dikişleri diktim. alt dikiş zaten vardı. Bundan sonra ortaya üç adet karşılıklı çıt çıt bastım. çıt çıtlardan sonra bacaklara 23 cm civarında lastikleri   oluklardan geçirerek ve tek tek uclarını diktim.
İste bu kadar kolay arkadaşlar penye olduğu için bu sıcak havalarda çok kullanışlı oldu . Hem de rahat. tavsye ederim. Hepiniz hoşça ve mutlu kalın sevgiler yolluyorum. 

instagram :  ilkygmur
mail.:  ilk.yagmur1980@gmail.com

1 yorum:

  1. Çok şirin olmuşş ve akıllıca :)) eşimin dolabına bi göz atasım geldi :)))) giymediği tişörtlerden bir iki tane alsam ne olucak ama dimi :)

    YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...