30 Nisan 2014 Çarşamba

Kızıma Elbise - Dress For Daughter
Bugünlerde genelde kızıma dikiyorum, aslında yazında yavaş yavaş gelmesiyle  evdeki kumaş dağını da eritme isteği ile kızıma bir elbise daha dikmeye çalıştım.
Bu elbise ile ilk defa ön kısımda pili olayını denedim, kalıbı çıkardığımda en büyük beden bile benim kızın yanında çok küçük kaldığından,  kalıbı çıkarmak bana düştü, eh birazcık  becerebildim galiba.  :)
Burda 2010- 06  150 nolu model
İlk ilik denemelerimden.   
Düğme olayını da Sevgili Nebihan'da gördüğüm şekilde yaptım.  Düğmenin etrafına kumaş geçirdim. Üst kısma yine aynı kumaştan pervaz yerine astar geçirdim.


 Eteğin yan dikişini çektikten sonra  büzgüsünü yapıp üst parçayla birleştirdim. Büzgüyü koymadan önce kumaşın  bel ortasını ve yanlarını işaretledim ki , büzgüler eşit dağılsın. 
 Kemeri de yaptıktan  ve etek ucunu da bastırdıktan sonra elbise hazır oldu kendisi çok beğendi. İnşallah güle güle giyer. 


9 yorum:

 1. Hazır gibi olmuş maşallah çok güzel ya :)) aklım kumaşta kaldı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, :) beğendiğine Sevindim. Çok ucuz bi kumaş aslında ama bu modele yakıştı galiba. Bu arada Düğmeleri yapmayı senden öğrendim. Öpüyorum. :)

   Sil
 2. Kumaşda modelde çok cici ellerinize sağlık kızınız güzel günlerde giysin :))

  YanıtlaSil
 3. bravo!... düğmelerine kadar kendiniz yapmışsınız.. elinize sağlık çok güzel olmuş elbise.. güle güle giysin küçükhanım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum Filiz Hanım. :) beğendiğiniz çok Sevindim. :)

   Sil
 4. Ellerinize sağlık İlknur Hanım,
  Çok güzel olmuş model de kumaş da harikaymış.
  Blogunuzu da çok beğendim ve takibe almak istedim ama sanırım bir sorun var hata verdi =/
  ben de bloguma beklerim,
  sevgiler..
  dilekcebutik.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Dilek, beğendiğine sevindim, takibe alamamana üzüldüm, büyük olan takip butonuna tıklayınca da mı hata veriyor acaba?

   Sil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...